KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15763537
nr 1576 3537
William Nording
(1884-1956), Sverige
Oljemålning, Vy över Stockholm. Signerad, daterad -45. Olja på pannå. 51x33 cm, yttermått inklusive ram: 56x39 cm
Erik Gustaf William Nording, svensk bildkonstnär född 1884, död 1956.
Utrop:
800 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 6 november 2023
kl 20:12:14
500 kr
700 kr
800 kr (Budbetjänt)
900 kr
William Nording
Läs mer om William Nording